předchozí číslo následující číslo ročníky

SANQUIS - číslo 111/2017
téma:
2017
 

Vážení návštěvníci našich webových stránek, následující přehled obsahuje výběr z článků z časopisu SANQUIS. 
Obsah časopisu

Václavu Havlovi v patách

Rozsáhlá výstava u příležitosti nedožitých 80. narozenin Václava Havla představuje fotografické dílo dvou předních českých fotografů Tomkiho Němce a Bohdana Holomíčka, kteří řadu let  zaznamenávali zásadní historické okamžiky i obyčejné chvíle v životě  Václava Havla. Více než tři stovky fotografií doplňuje umělecky zpracované, dosud nezveřejněné filmové dokumentární záznamy, jejichž autorem je dokumentarista Petr Jančárek.

celý článek >>

Michal Cihlář: Pošlapaný skvosty
Irena Jirků   

 „Poklopy kanálů fotím už čtrnáct let a mám jich v počítači minimálně pět tisíc asi ze čtyřiceti států. Nedávno jsem se vrátil z Japonska, kde jsem měl výstavu grafik a tudíž i senzační příležitost zmapovat tamní kanály, které jsou výjimečné nevídanou narativností a hlavně barevností,“ říká výtvarník Michal Cihlář. Výstava jeho pozoruhodných fotografií je otevřena v Galerii 4MAT v Táboře po celý července. Nazval ji příznačně – Pošlapaný skvosty.

celý článek >>

Pavel Roučka: Mezi askezí a extází
Markéta Čaňková   

Je třeba mířit výš, než je vztažená ruka. Od čeho by bylo nebe…
Také o tom vypovídá tvorba umělce, jehož díla jsou jako on sám: vážná a přece plná radosti, klidná, ale zároveň pulzující životem. Pavel Roučka tvoří svůj osobitý svět plný otevřenosti a tolerance, pokory i hrdosti, píle, nespoutané kreativity, radosti ze života, optimismu a trpělivosti.
Svou výstavu v pražském Museu Montanelli nazval známý malíř a grafik Mezi askezí a extází. Otevřena je do 9. dubna 2017.
www.museummontanelli.com


celý článek >>

Divočina podle Veroniky Holcové
Irena Jirků   

Momentálně žije v Kanadě, ale obrazy tamní divoké krajiny vytvořila ještě dříve, než se tam se svým mužem a synem přestěhovala. Současná výstava Veroniky Holcové v pražské Ville Pellé nabízí nejen srovnání doby „pre-kanadské“ a kanadské, ale i nové velkoformátové kresby s figurálními motivy. Je to strhující vhled do světa umělkyně, která už dávno překročila hranice české výtvarné scény.

celý článek >>

předchozí číslo následující číslo ročníky

poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA