PLAY: Ateliér SANQUIS

Vítejte na internetových stránkách Ateliéru SANQUIS! Až do 20. února zde zveřejňujeme práce, které vytvářejí děti v rámci tvořivé redakce – Ateliéru SANQUIS – při expozici PLAY v pražském Mánesu. Vznikne tak hravá virtuální přehlídka, z nejlepších prací navíc sestavíme speciální číslo časopisu  – SANQUIS – edici JUNIOR. Vyjde v průběhu výstavy a bude distribuován v pražském Mánesu. Jeho digitální podobu pak najdete právě tady. Mezi šikovné autory také rozdělíme řadu zajímavých cen!

Přijďte na PLAY (www.orbis-pictus.com) a zapojte se do dění v Ateliéru SANQUIS – těšíme se na vás!

Navíc se v ateliéru můžete zúčastnit soutěže o 10 stolních her Česko – vyplňte správně otázky z letáčku, který vám nabídnou naše hostesky (obsahuje také kupon na 15% slevu na nákup společenských her), a rovnou postupujete do slosování v závěru výstavy PLAY! Sledujte aktuální informace na těchto webových stránkách. 

 
O CO JDE:
Až do 20. února (každý den kromě pondělí) mohou děti v Ateliéru SANQUIS v Mánesu zkusit napsat vlastní článek, vytvořit ilustrace pro časopis či navrhnout originální titulní stranu. Stejně tak ale mohou své dílo dokončit doma a poslat nám jej do redakce e-mailem na hry@sanquis.cz, nebo poštou na adresu redakce (Španělská 10, 120 00 Praha 2). Ambicí ateliéru je především rozvíjet fantazii malých návštěvníků a jejich dovednosti a pootevřít jim dvířka do redakce a k redakční práci.

CO MOHU VYTVOŘIT:
Nevšedním nápadům a přístupům se v Ateliéru SANQUIS meze nekladou: děti mohou své titulní strany či ilustrace namalovat, nakreslit, ale třeba také vystříhat, poslepovat, mohou vytvářet koláže, fotografovat... Stejně tak mají volnost při psaní – mohou zvolit jakýkoli žánr či formu. Vítány jsou krátké příběhy, pohádky, reportáže, rozhovory či úvahy, sloupky i fejetony, ale výjimkou nemusí být ani básničky ve verších či v próze...

JAKÉ TÉMA ZVOLIT:
Hledat náměty pro své texty či výtvarná díla mohou děti přímo na PLAY, ale i ve svém nejbližším okolí, v rodině, ve škole, na výletech atd.

PRAVIDLA HODNOCENÍ:
O nejzajímavějších textech a výtvarných dílech rozhodnou šéfredaktorka a artdirector Sanquisu. Jejich autory odměníme na konci února přímo v redakci zajímavými cenami – o všech důležitých termínech stejně jako o celém dění v Ateliéru SANQUIS vás budeme průběžně informovat na těchto stránkách.
Informační leták ve formátu pdf naleznete zde.

 

poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA