reklama
naši partneři
 
reklama


WALD Press AWARD 2009
SANQUIS č.66/2009, str. 7


Během slavnostní vernisáže výstavy Labyrint světla udílelo naše nakladatelství – jako každý rok – WALD Press AWARD. Cenu tentokrát obdržel ekonom Tomáš Sedláček za knihu Ekonomie dobra a zla.
 
 
„Šel jsem celý život se slabším“ stojí na plaketě WALD Press AWARD. Je to také krédo Františka Walda, profesora teoretické chemie a metalurgie, který v letech 1919 až 1920 působil jako rektor Českého vysokého učení technického. Na jeho počest bylo v roce 1995 nakladatelství WALD Press založeno.
Ekonom Tomáš Sedláček byl letos oceněn „za mimořádný literární počin, za odvahu říct nahlas, že ekonomie bez mravnosti je napůl slepá“. Sedláčkova prvotina Ekonomie dobra a zla přináší nekonformní pohled na současnou hospodářskou krizi. Autor si klade otázku, zda se vyplácí konat dobro, zda je „ekonomické“ chovat se slušně. „Naší době chybí přiměřenost,“ soudí Sedláček a kritizuje nepřiměřenost ve spotřebě v posledních letech vývoje západní kultury. Dvaatřicetiletý ekonom pracoval v letech 2001–2003 jako ekonomický poradce Václava Havla. Nyní je ekonomickým stratégem ČSOB a členem Národní ekonomické rady vlády.
Při vernisáži interaktivní výstavy Labyrint světla, která je do 14. července otevřena v pražském Ekotechnickém museu, byly také uděleny ceny občanského sdružení Audabiac, které založili před lety Radana a Jiří Waldovi. Toto sdružení pomáhá dlouhou dobu dětem z dětských domovů, proto právě děti z Dětského domova v Novém Strašecí předaly cenu Podnik budoucnosti Jiřímu Herynekovi, zakladateli a řediteli družstva invalidů Ergotep. Tutéž cenu – v podobě plastiky od sochaře Franty – obdržel také Ondřej Žižka, spolumajitel akciové společnosti Fermata.
Cenu Paprsky humanity, udělovanou za mimořádný přínos k činnosti občanského sdružení Audabiac, si z Prahy odvezl Vitor de Ascensaeo, zástupce Evropské komise pro vzdělání a kulturu. více informací na www.orbis-pictus.com
 
Tomáš Sedláček s Jiřím Waldem
Paprsky humanity: Vitor de Ascensaeo


Celý článek ve formátu pdf naleznete zde.


obsah čísla 66 ročník 2009

reklama
reklama
poslat e-mailem
ORBIS PICTUSPORADNA 
webdesign: Filip Pešek