Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:100512 Library:30308 in /www/doc/www.sanquis.cz/www/config.php on line 8
SANQUIS - odborný a společenský časopis pro lékaře


Duchovní odkaz Jana Amose Komenského dnešku


Tak byla nazvána výstava, která je otevřena celý duben v prostorách Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v Praze. Je doplně různými přednáškami, filmovými projekcemi a také sympoziem, na němž se 18.4. sejdou komeniologové z celé Evropy.


Vážení přátelé Komenského,
dovolujeme si Vás pozvat jménem Lectoria Rosicrucianum a Rosekruciánského nadačního fondu na výstavu a sympozium
Duchovní odkaz Jana Amose Komenského dnešku.

Výstavu můžete shlédnout v Praze 1, v prostorách Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve dvorním traktu na Václavském náměstí 31,
od 4. dubna do 30. dubna.  Je doplněna přednáškami a promítáním filmu Cesta do neočekáváného (7. a 16. 4.)
Obvykle je prezentován pedagogický a literární přínos Jana Amose Komenského, avšak jeho spirituální impulsy zůstávají v sekularizované společnosti obvykle upozaděny. Proto hodláme výstavou poukázat také na tento rozměr Komenského a jeho stále aktuální význam pro dnešní dobu. Dále výstava nabízí nový pohled na některé historické souvislosti v Čechách a na Moravě; obzvláště na Starém Městě pražském. A pobízí k řadě otázek.
Jaký je dnešní svět ve srovnání se světem v sedmnáctém století? Jakou mají dnes platnost odhalení a texty Komenského? Jak zakoušíte každodenní život, který známe dnes? Je labyrintem, tak jak ho popsal Komenský?
Na této výstavě si můžete projít uličkami pomyslného labyrintu. Když procházíme labyrinty svých vlastních životů, dozvídáme se skrze ně, jak vypadá svět na zemi kolem nás. Můžeme jej vidět jako školu, kde se dozvídáme, jaké jsou zákonitosti pozemského života.
Doufáme, že vy návštěvníci zde také najdete inspiraci dostat se za vlastní hranice poznání, za hranice labyrintu.
Na sympóziu  18. 4. od 17 h do 20 h  vystoupí hosté z filozofické a hermetické knihovny z Amsterdamu a také čeští akademici, komeniologové.
Jeho cílem je představit veřejnosti některé ideje Komenského, jako je celostní přístup, úcta k lidské důstojnosti a nenásilí, které jsou aktuální také dnes.

Pro přihlášení na sympózium využijte možnosti na www.rcfond.cz, nebo přímo na e-mail info@rcfond.cz.

Pro další informace  lze nahlédnout na www.rosicrucianum.cz
 
Lectorium Rosicrucianum  a Rosekruciánský nadační fond 
 

Foto: Archiv
Foto: Archiv


poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA