DOMÁCÍ LÉKÁRNA

Žloutenka C vyčerpává tělo i duši. Co pomůže?
  

Pocity extrémní únavy a nedostatku energie trpí podle výzkumů 50–70 % lidí s chronickou hepatitidou typu C. Apatii a vyčerpání může způsobovat boj organismu s infekcí, poškození jater, deprese nebo probíhající léčba. Jak se nepříjemnému stavu bránit?


celý článek >>

Sůl. Opravdu může za vysoký tlak?
  
Bojujete s krevním tlakem? Začněte se vědomě vyhýbat soli. Ta při rozvoji hypertenze hraje významnou roli. Dát ze stolu pryč slánku ale nestačí. Zkoumejte etikety potravin a přemýšlejte o tom, co jíte.

celý článek >>

Antidepresiva: Kdy jsou skutečně potřeba?
  

Spotřeba antidepresiv ve vyspělých zemích v posledních letech výrazně stoupá. Ani Česká republika není výjimkou. Ze statistik vyplývá, že mezi roky 2002 a 2012 bylo v  zemi předepsáno třikrát víc denních dávek léků s antidepresivním účinkem.


celý článek >>

Proti varixům: prevence
Lucie Kovářová   
Proti varixům: prevence
Ačkoliv léčba křečových žil dosahuje výborných výsledků, není nad přirozeně zdravé a krásné nohy. Ty vám, pokud máte k varixům sklon, může zajistit mimo jiné i správná životospráva.
Varixy na dolních končetinách patří k civilizačním onemocněním. To znamená, že jich výrazně přibývá kvůli stylu života dnešního člověka. Vzrůstající obezita, sedavé zaměstnání, užívání hormonálních léků, vyšší věk populace – faktorů, které se na nárůstu jejich výskytu podílejí, je celá řada. Naštěstí lze mnohé z nich ovlivnit. Zde je pár tipů pro všechny, kteří se křečových žil obávají.
 

celý článek >>

Při chřipce vsaďte na houby, česnek a bezinkovou šťávu
MUDr. Jiří Náhlovský    Karolina Jezdinská   
Zdroj: server ulekare.cz

Chřipka je poměrně závažné onemocnění. Každoročně jím onemocní statisíce obyvatel České republiky. Jak jí čelit? Pomozte si vhodným jídelníčkem. 
Pokud se necítíte ve své kůži a zdá se vám, že na vás „něco leze“, nečekejte a pusťte se do boje ihned. Ať už jde o chřipku, nebo jen nachlazení, rychlá reakce je pro zdárné a rychlé zdolání nemoci hlavní. Inkubační doba viru je 24–72 hodin. Poté se nemoc rozvíjí naplno. Pokud zasáhnete ještě před jeho namnožením, máte z půlky vyhráno.
 

celý článek >>

Chronická únava: zkuste homeopatika!
MUDr. Jaroslav Čupera   
Text: Jaroslav Čupera
Zdroj: www. Ulekare.cz

Malátnost, apatie, vyčerpání. Přetrvávající únavový syndrom je stále častěji se vyskytující onemocnění, jehož přesné příčiny odborníci doposud nedokázali objasnit. Terapie bývá složitá, ovšem jisté možnosti úlevy existují – například prostřednictvím homeopatik.

celý článek >>

Jak se poprat s cholesterolem
MUDr. Jiří Náhlovský   

Text:
Ivana Hufová,  MUDr. Jiří Náhlovský

Zdroj: server ulekare.cz

Nejzákeřnější na cholesterolu je to, že ať je vysoký sebevíce, dlouho se téměř nijak neprojevuje. Jeho abnormální hladinu může mít kdokoliv, přičemž tento problém lze i zdědit. 

 


celý článek >>

poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA