WALD Press

Poděkování Václavu Němcovi
kolektiv autorů   

Cenu WALD Press AWARD za rok 2017 získal filozof, pedagog, spisovatel a neúnavný aktivista Václav Němec. Pamětní plaketu prof. Františka Walda mu 17. prosince 2017 v prezidentském salonku Rudolfina předal Jiří Wald, který tak ocenil jeho neohroženost a “akčnost”, s níž posiluje vliv občanské společnosti a odvážně  hájí základní demokratické principy a hodnoty.


celý článek >>

Cena ČT za podnikatelský přínos kultuře a umění
Jiří Wald   

 
Vážení a milí,
znáte české podnikatele, kteří přispívají ke kultivaci veřejného života? Aktivně podporují kulturní a společenské dění? Pomáhají festivalům, divadlu či péči o naši krajinu? Oceňte jejich práci. Nominujte je prosím na Cenu České televize za podnikatelský přínos kultuře a umění na
https://podnikatelroku.cz/nomination/new.
Zaslouží si to. Uzávěrka přihlášek do soutěže je už 21. října 2017.
V případě, že tento termín nestihnete, není nic ztraceno. Máte na rozhlížení se po zajímavých osobnostech další rok. Využijte tento čas! 
Jsme prvními držiteli této ceny a jsme jejími nadšenými propagátory, neboť víme, že bez dostatečné podpory nemůže svobodná kultura existovat. Níže naleznete článek, ve kterém se autor zamýšlí nad tím, co to kultura vlastně je a proč má být svobodná.
Srdečně
Radana a Jiří Waldovi

Více informací o držitelích první ceny ČT za podnikatelský přínos kultuře a umění najdete zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2256883-drzitele-ceny-ct-za-prinos-kulture-i-blazen-s-dobrym-napadem-je-lepsi-nez-lide-bez


celý článek >>

WALD Press
  
Nakladatelství WALD Press se systematicky zabývá dílem J. A. Komenského, jež vydává dlouhodobě a hned v několika jazycích, soustřeďuje se také na výtvarné publikace a monografie předních umělců, vydává filozofické práce či knihy o výchově a vzdělávání. 
 

celý článek >>

AUDABIAC

V rámci nakladatelství WALD Press vyšla také řada publikací, jež dokumentují dlouhodobou a výjimečnou práci občanského sdružení Audabiac a jeho originální projekt Uměním ke svobodě. Díky němu se mohou děti z českých dětských domovů setkávat s domácími i zahraničními umělci a rozvíjet tak svou přirozenou kreativitu.


celý článek >>

poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA