RUBRIKA:

O zubech

Články z rubriky:

Stomatologie s mikroskopem
Irena Jirků   
Stomatologie a její podobory v posledních letech prožívají velký boom. Terapeutické možnosti se zásadně rozšiřují. „Když už se nepodaří předejít problému pomocí preventivní stomatologie, je dnes přesto možné opravit a zachránit řadu zubů, které dříve nevyhnutelně končily extrakcí,“ říká MUDr. Hana Zallmannová, stomatoložka, která organizuje mimo jiné v rámci veřejně prospěšné společnosti Český zelený kříž preventivní akce ve školách. Doktorka Zallmannová patří také ke stomatologům, kteří při své práci už využívají mikroskop.
celý článek >>

MUDr. Jiří Pekárek: Zubní lékařství je umělecké řemeslo
Pavel Kočička   
V čele České stomatologické komory stojí MUDr. Jiří Pekárek od jejího vzniku v roce 1991, letos v září se funkci chystá opustit. Je jistě jeho zásluhou, že stomatologie dnes platí za plně emancipovaný obor, který stojí na vlastních nohou. „Zubní lékaři mohou být vzorem v tom, jak prosadili finanční účast pacientů,“ tvrdí Pekárek.
 
celý článek >>

Zuby školou povinné
Irena Jirků   
„České děti mají v průměru 2,5krát více zkažených zubů než děti žijící ve Švýcarsku, kde už roky fungují kvalitní preventivní programy,“ říká MUDr. Hana Zallmannová, stomatoložka a spoluzakladatelka společnosti Český zelený kříž. Jeho cílem je rychlé uvádění poznatků preventivního lékařství do praxe. A jedním z nástrojů je projekt Dětský úsměv. Děti se díky němu učí přímo ve škole pečovat o svůj chrup.
 
celý článek >>

Paradentóze lze předcházet
MUDr. Hana Zallmannová   
Prarodiče paní Dvořákové měli od mládí protézy. Rodiče paní Dvořákové se s představou „vyndavacích“ zubů nechtěli smířit, a tak když je parodontitida (nebo také paradentóza či paradontóza) začala o zuby připravovat, rozhodli se investovat do můstků a implantátů. Sami Dvořákovi připravují sebe i své děti na to, že buď našetří dost peněz na implantáty, nebo budou mít na stará kolena stejně jako babička s dědou zuby do skleničky. Dvořákovi se ovšem mýlí. Představa, že je parodontitida dědičná, byla překonána a dokazuje to bezpočet klinických studií. Parodontitidě lze dodržováním správných pravidel péče úspěšně předcházet.
 
celý článek >>

poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA