Pozor, občané! Přijďte na Koncert pro budoucnost

Na Václavském náměstí se 17. listopadu 2017 opět koná Koncert pro budoucnost. Přijďte si od 16:30 hodin poslechnout řadu známých hudebníků a dalších osobností, jimž není lhostejná současná politická situace. Přesně v 19:30 hodin pak bude vyhlášena minuta hluku doprovázená četbou memoranda, které společně zformulovaly občanské iniciativy podílející se na Festivalu svobody. Nezapomeňte si s sebou tedy vzít píšťalky!

Koncert pro budoucnost zaplnil před rokem, 17.11. 2016, takřka celé Václavské náměstí v Praze


„Svoboda a demokracie jsou křehké květiny, o které musíme pečovat, aby nám neuhynuly.  Koncertem pro budoucnost chceme hlasitě připomenout, že jsme zde a že si naši svobodu a demokracii nenecháme vzít,“ dodává mluvčí Koncertu pro budoucnost, filosof Václav Němec. Všechny, kdo chtějí vzpomenout na revoluční události 17. listopadu 1989 a také vyjádřit svou podporu demokracii bez výhrad, čeká 17. listopadu v horní části Václavského náměstí bohatý program plný muziky a proslovů známých osobností kulturního a veřejného života.
Na pódiu vystoupí například Laco Déczi, Aneta Langerová za doprovodu Petra Maláska, Tomáš Sedláček nebo Ester Geislerová. K tématu ochrany svobody, demokracie a pravdy, tradičně spojenému s tímto významným dnem, se vyjádří nejrůznější řečníci a současně k němu bude představen happening Pozor, Občané!
 
Koncert pro budoucnost
Stejně jako v loňském roce bude koncert probíhat na Václavském náměstí pod jezdeckou sochou svatého Václava, kde od 16:30 hodin bude až do pozdního večera probíhat pestré pásmo koncertů a proslovů významných osobností kulturního a veřejného života.
Hudební část programu nabídne celkem 16 hudebníků a kapel zvučných jmen, mezi nimiž nebude chybět Aneta Langerová za doprovodu Petra Maláska, Zdeněk Bína, Lenka Dusilová & Baromantika, Laco Déczi & Celula New York, Vladimír Merta, Emma Smetana, Jaroslav Uhlíř, Mr. Cocoman nebo kapely Švihadlo, Zrní či The Plastic People of the Universe New Generation.
Na téma naší společné budoucnosti se vyjádří více než 20 známých osobností, které se ztotožňují s myšlenkami Festivalu svobody. Se svými proslovy vystoupí například Daniel a Mikuláš Kroupovi, Petr Pithart, Tomáš Sedláček, Šimon Pánek, Terezie Kovalová, Petr Kolář, Ester Geislerová, Ondřej Pivec, Karel Janeček, youtuber Kovy nebo známý polský aktivista a přítel Václava Havla, Pawel Kasprzak.
 
Pozor, Občané!
V rámci Koncertu pro budoucnost se uskuteční symbolický akt Pozor, Občané!, který s nadhledem připomene, jak potřebné je chránit demokratický systém naší země před extremismem a populismem. Tento happening má vyjádřit pospolitost a ochotu postavit se aktivně za hodnoty, na kterých je naše svoboda založena. Přesně v 19:30 hodin bude vyhlášena minuta hluku doprovázená četbou memoranda, které společně zformulovaly občanské iniciativy podílející se na Festivalu svobody. Tento symbolický akt navazuje na loňský happening nazvaný Občanský budíček.
Součástí programu Koncertu pro budoucnost budou rovněž telemosty, které prostřednictvím přímých vstupů představí akce pořádané v regionech pod hlavičkou Festivalu svobody. Koncert na Václavském náměstí bude i letos živě přenášen do celé řady měst a obcí napříč republikou.
Koncert pro budoucnost pořádá nezisková organizace Nerudný fest.cz, z.s. ve spolupráci s MČ Praha 1. Akce je občanským shromážděním a nepropaguje žádnou politickou stranu. 
 
 

Foto: archiv Festivalu svobody

 
Koncert pro budoucnost
Pořadatelská iniciativa Nerudný fest.cz
Mluvčí Koncertu pro budoucnost: Václav Němec
Email:
vaclavnemecfil@gmail.com
Tel: 776 133 785

 
 
O Festivalu svobody
Festival svobody je platforma zastřešující akce pořádané různými iniciativami s cílem připomenout události spojené se 17. listopadem. Záměrem festivalu je nejen oslavit výročí Sametové revoluce vytvořením uceleného programu pro návštěvníky, ale též společně propagovat demokratické principy a hodnoty občanské společnosti. Program zahrnuje kulturní a vzdělávací akce, happeningy, průvody či shromáždění. Ty probíhají na různých místech v Praze, jako je Albertov, Národní třída, Hradčanské náměstí, Kampa, ale do Festivalu svobody se s vlastním programem zapojují také desítky měst a obcí z Čech a Moravy. Vyvrcholením oslav je Koncert pro budoucnost na pražském Václavském náměstí, který v loňském roce navštívilo více než 40 000 lidí. Více informací o Festivalu svobody naleznete na stránkách www.festivalsvobody.cz.

 

Více se dozvíte o Festivalu svobody najdete na www.festivalsvobody.cz

Další informace:

https://www.facebook.com/festivalsvobody

Událost Festival svobody
https://www.facebook.com/events/1783043461949759/
 
Událost Koncert pro budoucnost
https://www.facebook.com/events/104759726915094/
 
Post s fotkami umělců
https://www.facebook.com/festivalsvobody/posts/1974155749499288
 
Videopozvánky na jednotlivé akce:
https://www.facebook.com/festivalsvobody/videos/1974914829423380/
 
Výzva tři špejle
fb: https://www.facebook.com/notes/festival-svobody/v%C3%BDzva-postavte-t%C5%99i-%C5%A1pejle-a-podep%C5%99ete-s-n%C3%A1mi-demokracii-v-%C4%8Desk%C3%A9-republice/1974188442829352/
web: http://www.festivalsvobody.cz/trispejle/
 
TZ Festival svobody:
http://www.festivalsvobody.cz/17-listopad-v-ulicich-prahy-a-dalsich-mest-festival-svobody-2017-chysta-velkolepy-program/
 
TZ Koncert pro budoucnost
http://www.festivalsvobody.cz/koncert-pro-budoucnost-17-listopadu-opet-rozezni-vaclavske-namesti/
 
Aftermovie 2016
https://www.facebook.com/festivalsvobody/videos/1818463658401832/
 poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA