Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:100512 Library:30308 in /www/doc/www.sanquis.cz/www/config.php on line 8
SANQUIS - 2011/89 PLAY zamířila do Brna


PLAY zamířila do Brna
redakce  
SANQUIS č.89/2011, str. 13

Hravá výstava Petra Nikla a spol. se po svém úspěchu v pražském Mánesu, kde ji navštívilo přes 100 000 lidí, přesunula do jihomoravské metropole a už zase baví a těší děti i dospělé.
 
Pro Technické muzeum v Brně, které právě slaví své 50. narozeniny, však sestavili výtvarníci trochu jinou expozici. „Nástrojů máme velkou zásobu, takže pro každou novou výstavu je můžeme vybírat podle toho, jak se hodí do daného prostoru,“ vysvětluje Petr Nikl. Pro brněnské muzeum zvolil hlavně předměty, jež se nějak vztahují k technice či vynálezectví, nechybí však ani hrající objekty a také světelné instalace. Orloj snivců, Motýl zpěvavý, Periskop rybí oko, Varhanní bicykl, Harfii, Křeslo ticha, Křeslo mámení a další nástroje jsou rozmístěny po celé budově, místy se prolínají se stálou expozicí – tedy například s historickými vozidly, letadly, motory a přístroji všeho druhu, což dává PLAY jakoby další, zajímavý rozměr. Výstava, na níž je dovoleno si hrát, dotýkat se exponátů, ba dokonce do nich i bušit, je otevřena v Technickém muzeu v Brně od 19. dubna až do 17. července. V přízemí, v prostoru věnovaném Leporelohře, najdete opět i náš Ateliér Sanquis. Zveme všechny děti, aby přišly namalovat titulní stránku Sanquisu. Nejzajímavější návrhy zařadíme do EDICE JUNIOR – čísla 2 a samozřejmě jejich autory odměníme! Více informací hledejte na www.sanquis.cz/atelier a na www.orbis-pictus.com.
 


 Foto: Hynek Zlatník, Eva Řezáčová, Radek Pokorný

 obsah čísla 89 ročník 2011

poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA